Gjermani 2024/ Hap Gjermani- Skoci

Ndeshja hapëse e Kampionatit Europian 2024 në Gjermani do të jetë Gjermani-Skoci më 14 qershor në orën 21:00.

Ajo do të luhet në Mynih. Këtë e vërtetoi shorti i sotëm në Hamburg i cili nisi në orën 18:00. Në këtë grup përveç Gjermanisë dhe Skocisë, do të jenë dhe Hungaria dhe Zvicëra. Shqipëria u vendos në grupin B me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

Euro 2024 do të nisë me këtë takim në 14 qershor dhe do të mbyllet me finalen e Berlinit më 14 korrik 2024.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!