Rodrigo, ‘Asi’ i Ançelotit, 7 gola në pak javë

Sulmuesi brazilian i Real Madrid, Rodrigo, ka realizuar 7 gola në një muaj duke përjetuar një vjeshtë të artë. Braziliani ishte protagonist edhe ndaj Napolit (Champions grupe), duke shënuar golin e përkohshëm 1-1 me asistimin e Brahim Diaz për barazimin e golit të Xhovani Simeones.

Por sulmuesi i Realit ka pësuar një tjetër episod racizmi ditët e fundit, pasojë e një grindjeje që pati me Lionel Mesin gjatë ndeshjes kualifikuese të Amerikës së Jugut për Botërorin 2026 Brazil-Argjentinë pak ditë më parë.

Pas ndeshjes, Rodrigo nuk ka dashur të bëjë asnjë deklaratë për këtë çështje dhe është përgjigjur duke buzëqeshur: “Nuk mund të flas për këtë, Real Madridi nuk më lejon”, tha ai përpara se të ngjitej në autobus.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!