Ballkanin e “zë” bari i Arenës Kombëtare

Ballkani shfaqet mjaft i dobët në ndeshjen që për suharekasit do duhej të ishte finale.

Nëse në pjesën e parë luajti më mirë se Viktoria Plzen, kampionët e Kosovës, ndikuar ndoshta dhe nga mungesat, erdhën duke e zbehur lojën e tyre duke mos sjellë në Arenën Kombëtare (Tiranë), atë shpirtin luftarak dhe golat e bukur që ka realizuar në ndeshjet e këtyre dy sezonëve në Europë.

Teksa të gjithë prisnin fundin, të shoqëruar me presion të shtuar pse jo dhe golin fitues, skuadra e Dajës, thyhet në të 81′ nga Shulc.

Dalja e gabuar e Koliqit dhe pavendosmëria e Jashanicës për të larguar, i dhanë suksesin çekëve 0-1./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!