Mesi përplaset me Skalonin, trajneri kërkon largimin

Nga Argjentina flitet për një përplasje Mesi-Skaloni. Gjatë një emisioni në Radio TN u raportua se ka pasur një debat në dhomat e zhveshjes së ‘Maracana’, pas suksesit të Argjentinës ndaj Brazilit.

Gjithçka ka nisur nga deklaratat e komisarit teknik Lionel Skaloni në konferencën për shtyp, ku çuditërisht vuri në pikëpyetje vazhdimësinë e tij në krye të kombëtares argjentinase.

Lajm për të cilin as Mesi dhe as skuadra nuk ishin në dijeni dhe që nuk u mor fare mirë, jo për shkak të zgjedhjes por për mënyrën e komunikimit, pra fillimisht me mediat dhe më pas në dhomat e zhveshjes.

Kur Skaloni e thirri Mesin për të folur, përballja zgjati shumë pak: “Ai që e ndërpreu bisedën dhe u largua ishte Mesi. Biseda zgjati 32 sekonda”, raportoi gazetari Horge Rial.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!