Pak hapësirë te Junajtid, Eriksen drejt Arabisë Saudite

Eksperienca e Kristian Eriksen në Angli mund të përfundojë së shpejti. Mesfushori danez pas eksperiencave me disa klube po gjen pak hapësirë ​​këtë sezon me fanellën e Mançester Junajtid.

Në fakt, në 15 paraqitjet e tij sezonale në kampionat dhe kupa, danezi luajti më shumë se një herë në gjashtë raste. Rezultati i tij nuk është më i mirë me një gol në Premier League dhe dy asistime mes kampionatit dhe Champions League.

Ideja e Arabisë Saudite
Për këtë arsye, një largim mund të pritet edhe në afatin kalimtar të ardhshëm dimëror. Sipas raportimeve nga Caught Offside, klubi po shqyrton një ofertë prej 31 milionë funtesh nga Arabia Saudite për futbollistin danez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!