Kosova ndal Zvicrën, vendasit kualifikohen së bashku me Rumaninë e Holandën,Franca 14 gola…

Ndeshjet e xhiros së 9-të UEFA Euro 2024 e fushtës kualifikuese, ecën sot me të tjera sfida. Në fund, Holanda, Rumania dhe Zvicëra iu bashkuan grupit të skuadrave që kanë suguruar kualifikimin.

Në Bazel supersfida Zvicër- Kosovë e ndjekur nga afro 20 mijë shqiptarë, u mbyll në barazim 1-1.

Interesant pse jo dhe historik rezultati i Francës ndaj Gjibraltarit. “Gjelat” edhe pse të kualifikuar, regjistruan fitoren e thellë 14-0 ku Mbape shënoi tre gola.

Rezultatet:

Grupi B

Holandë-Irlandë 1-0

Francë- Gjibraltar 14-0

Grupi D

Armeni-Uells 1-1

Letoni- Kroaci 0-2

Grupi I

Bjellorusi- Andorrë 1-0 (në Hungari)

Zvicër- Kosovë 1-1

Izrael- Rumani 1-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!