Vllaznia ndalet nga Erzeni, Osmani nis me barazim

Abissnet Superiore: Vllaznia- Erzeni 1-1 (Balaj pen 28’/ Qarri 67′ aut)

Qatip Osmani e nis me barazim debutimin e tij në krye të Vllaznisë.

Dueli i fundit i javës së 11-të Abissnet Superiore, luajtur pasdite në “Loro Boriçi”, nisi me ritëm të ulët duke u përshkruar nga faza të qeta loje. Dallim bëri momenti i penalltisë së shndërruar në gol nga bekim Balaj për shkodranët dhe kjo ngjau në të 28′ e kësaj pjese.

Në të dytën Erzeni reagoi teksa gjeti golin pas një goditje e zekës i rikthyer këtë javë (bashkë me Kahrimanoviç) pas pezullimit një javor. Topi preku shtyllën ndërsa në kthim porteri kuqeblu e dërgoi në rrjetë për 1-1.

Pjesa e mbetur e lojes ishte këmbëngulëse për vendasit por dhe pas kohës shtesë asgjë nuk ndodhi dhe skuadrat ndanë nga një pikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!