AF Elbasani përbys Apoloninë dhe kap kreun

Pas ndeshjes së orës 16:00, luajtur në stadiumin “Flamurtari” ndërmjet Flamurtarit dhe Vorës mbyllur 2-1 për vendasit, në mbrëmje Kategoria e Parë luajti dhe sfidën e fundit të javës së 4-ët.

Në “Elbasan Arena” Akademia e Futbollit Elbasani u përball me Apoloninë e Fierit në një duel mjaft luftarak e spektakolar. Tej mbështetjes së madhe të verdhebluve në tribuna (me ndonjë flakadan në fushë), në fushë miqtë surprizuan që në fillim në minutat 4′ dhe 5′ duke i dërguar shifrat në 0-2.

Reagimi i skuadrës së Nevil Dedes ishte i shpejtë pasi në 18′-ën Karakaçi ngushtoi shifrat në 1-2. Në pjesën e dytë të 4000 të pranishmit e kësaj sfide, shijuan golin e bukur të Kasës për 2-2. E gjitha ngjau në të 63′ me shifrat që nuk ndyshuan deri në fund.

Për të ardhur në minutat shtesë aty ku në të 90+6 te festa e golit të tretë. Heroi një tjetër Kasa (Arzen) 3-2 final.

Formacionet startuese:

AF Elbasani: Kuka, Pere, Telushi, Kasa, Hoxhaj, Ivan, Karakaçi, Hasani, Greca, Lleshi, Flores. TrNevil Dede

Apolonia: Harizaj, Asllanaj, Ndubuisi, Repaj, Hebeja, Orelesi, Shanaj, Bejzade,  Maksuti, Trifoni, Umeiego. Tr: Jeraj Rodriges.

Java e katërt, Kategoria e Parë:

Sot:

Flamurtari-Vora 2-1

AF Elbasani- Apolonia 3-2/Klevis Bejkolli-Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!