Partizani merr kryesimin e Superiores në ranglistën e UEFA-s

  • Të kuqtë e Zekiç falë 4 fitoreve dhe dy barazimëve gjatë verës në kompeticionet e UEFA-s marrin vendin e parë për skuadrat e Abissnet Superiore në Europë

Progres i jashtëzakonshëm i Partizanit në UEFA. Sipas përditësimit të fundit skuadra e kuqe e Abissnet Superiore ka ngjitur shkallë galopante duke u renditur në vendin e 181 me koeficent 6.500.

Ndërkohë skuadra e Laçit e cila nuk mori pjesë këtë verë në Europë ka zbritur nga vendi 174 në të 212-të me koeficent 6.000.

Tirana ka ngjitur disa vende pasi tani bardheblutë renditen në vendin e 223-të me koeficent 5.500. E katërta nga Superiorja qëndron Teuta me vendin e 281(4.500). Për të kaluar te Vllaznia, vendi i 301, koeficenti 4.000.

Ndërkaq Egnatia me një prezantim të vetëm në kontinent, renditet në vendin e 411-të me koeficentin 1.000./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!