Shorti/ Ballkani në grup me Astana

Në sallën “Grimaldi Forum” në Monako, UEFA pasi ndau goglat e grupeve të Champions (dje) atë të Europa League sot, zhvilloi pak çaste më parë dhe aktin e tretë të shortit të fazës në grupe të Ligës së Konferencës.

Ballkani i Superligës së Kosovës si e vetmja skuadër shqiptare në këtë fazë u shortua me Astanën që eleminoi dje Partizanin ndërsa në Grupin C bëjnë pjsë dhe Dinamo Zagreb e Viktoria Plzen.

Grupi A: 
Lilë 
Slovan Bratislava
Olimpija Ljubljana 
Klaksvik

Grupi B: 
Gent
Makabi Tel Aviv 
Zoria
Breidablik

Grupi C: 
Dinamo Zagreb 
Viktoria Plzen
Astana
Ballkani

Grupi D: 
Klub Bryzh
Bodo/Glimt 
Beshiktash
Lugano

Grupi E: 
AZ Alkmar 
Aston Vila
Legia 
Zrinjski

Grupi F: 
Ferencvarosh 
Fiorentina
Genk
Çukariçki

Grupi G: 
Eintraht Frankfurt
PAOK
HJK Helsinki
Aberdin

Grupi H: 
Fenerbahçe
Ludogorets
Spartak Trnava
Nordsjelland

Ndeshjet e grupeve të Conference League do të nisin më 21 shtator për të përfunduar me 14 dhjetor.

Shorti i plotë grafikisht i CL grupe:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!