Lukaku te Roma, pranon ulje page 30%

Romelu Lukaku rikthehet në Serie A. Është Roma e Zhoze Murinjos e cila ia doli të afrojë sulmuesin belg.

Ai ka mbërritur në aeroportin e Romës me një avion privat të pilotuar nga pronari i Romës, Dan Friedkin dhe është pritur në aeroport nga tifozë të shumtë.

Fluturimi i djeshëm i sulmuesit belg Romelu Lukaku drejt Romës u ndoq nga 47,300 persona në Flightradar.

Marrëveshja e huazimit nga Çelsi pritet të konkretizohet sot.

Sulmuesi belg thuhet se ka rënë dakord të pranojë një ulje rroge prej 30 për qind për t’iu bashkuar verdhekuqëve të Romës./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!