Lista e të huajëve në SPL (Arabi Saudie), piketohen Salah e Veiga

Arabia Saudite ka marrë vemendje maksimale me transferimet e yjeve të Europës gjatë verës. Më herët kristiano Ronaldo dhe më pas, kryesisht javët e fundit futbollistë klasi në klubet arabe.

Në vendin e pasur aziatik, merkato do të mbyllet më 7 shtator, kështu që klubet ende mund të rregullojnë skuadrat e tyre. Gjithësesi, rregullorja paracakton numrin 8-të të huajvë kështu që shumë prej skuadrave kanë ende vend për afrime. Më tej të tjera klube që lipset të largojnë futbollistë pasi janë mbi normë.

Sa i takon afriëme, emrat e fundit që lakohen janë Mohamed Salah dhe Gabri Veiga.

Lista e të huajve aktualisht në klubet e Arabisë Saudite sipas TMW:

ABHA (dy për tu larguar)
Amine Atouchi (Marok)
Saad Bguir (Tunizi)
Saad Natiq (Irak)
Tayeb Meziani (Algjeri)
Felipe Caicedo (Ekuador)
Devis Epassy (Kamerun)
Dries Saddiki (Holandë)
Gregorsz Krychowiak (Poloni)
Francois Kamano (Mali)
Fabian Noguera (Argjentinë)

AL-AHLI (dy për tu larguar)
Egzjan Alioski (Maqedonia e Veriut)
Ryad Boudebuz (Algjeri)
Modou Barrow (Gambia)
Edouard Mendy (Senegal)
Roberto Firmino (Brazil)
Allan Saint-Maximin (Francë)
Riyadh Mahrez (Algjeri)
Franck Kessie (Bregu i Fildishtë)
Roger Ibanez (Brazil)
Merih Demiral (Turkiye)

AL-ETTIFAQ
Robin Quaison (Suedi)
Paulo Victor (Brazil)
Marcel Tisserand (Dem. Rep. Kongo)
Vitinho (Brazil)
Berat Ozdemir (Turqi)
Moussa Dembélé (Francë)
Jack Hendry (Skoci)
Jordan Henderson (Angli)

AL-FATEH
Marwane Saadane (Marok)
Sofiane Bendebka (Algjeri)
Petros (Brazil)
Jacob Rinne (Suedi)
Fran Velez (Spanjë)
Cristian Tello (Spanjë)
Jason Denayer (Belgjikë)
Lucas Zelarayan (Armeni)

AL-FAYHA
Vladimir Stojkovic (Serbi)
Gojko Cimirot (Bosnjë)
Ricardo Ryller (Brazil)
Victor Ruiz (Spanjë)
Henry Onyekuru (Nigeri)
Anthony Nwakaeme (Nigeri)
Fashion Sakala (Zambia)
Milan Pavkov (Serbi)

AL-HAZEM
Paulo Ricardo (Brazil)
Aymen Dahmen (Tunizi)
Faiz Selemani (Komoros)
Toze (Portugali)
Bruno Viana (Brazil)
Vina (Brazil)

AL-HILAL (një që duhet të largohet)
Jang Hyun-Soo (Kore e Jugut)
Michael (Brazil)
Kalidou Koulibaly (Senegal)
Ruben Neves (Portugali)
Sergej Milinkovic-Savic (Serbi)
Malcolm (Brazil)
Neymar (Brazil)
Aleksandar Mitrovic (Serbi)
Yassine Bounou (Marok)

AL-ITTIHAD
Romarinho (Brazil)
Marcelo Grohe (Brazil)
Abderrazak Hamdallah (Marok)
Igor Coronado (Brazil)
Karim Benzema (Francë)
N’Golo Kante (Francë)
Jota (Portugali)
Fabinho (Brazil)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!