Sot/ Specia – Verona për shpëtimin, Bari ose Kaljari marrin një biletë në Serie A

Momenti i së vërtetës për Specian dhe Veronën (mbyllën Seria A me nga 31 pikë), të cilat përballen sonte në një ndeshje vendimtare e që do të sanksionojë rënien e tretë në Serie B.

Gjithçka në 90′ mes tyre do vijë të diskutohet në stadiumin ‘Mapei’ të Reggio Emillia-s. Do të gjykojë Daniele Orsato.

Ndërkohë po sot në ‘San Nicola’ të Barit do të zhvillohet ndeshja e kthimit mes Barit dhe Kaljarit. Fituesi ngjitet në Serie A. Takimi i parë ka përfunduar me shifrat 1-1.

Sot:

Kush zbret në Serie B

Specia- Verona 20:45

Promocion Play Off:

Bari-Kaljari 20:45

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!