Bari- Kaljari bileta për në Serie A, ‘San Nicola’ plot

Nis në 20:30 ndeshja vendimtare e pazës Play Off.

Pas pak në ‘San Nikola’ të Barit, ndeshja e promovimit për në Serie A. Në fushë përballen dy skuadrat me të kaluar në elitën e futbollit italian.

Ata do të duhet të duelojnë në një impiant të strëmbushur pasi mediat italiane raportojnë se në stadium priten të sistemohen afro 60 mijë tifozë.

Ndërkaq ndeshja e parë luajtur në Sardenjë ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1.

Sakaq nëse në Bari mësohet se cila skuadër do të pormovohet, pak minuta më vonë në ‘Reggio Emilla’, sfida e vetme mes Specias dhe Veronës. Ajo nis në 20:45 teksa në fund, njëra do të zbresë në Serie B./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!