Reali bën dalje Mariano Diaz

Pas pesë vitesh në akademinë e të rinjve dhe gjashtë sezoneve në ekipin e parë, Mariano Diaz i thotë lamtumirë Real Madridit.

Sulmuesi i lindur në vitin 1993 u lirua nga Blancos në një deklaratë zyrtare, në të cilën shprehet mirënjohja e thellë për lojtarin, kontrata e të cilit (skadon më 30 qershor 2023) nuk do të rinovohet.

Ai ka fituar 13 tituj: 2 Kupa Europe, 3 Kupa të Botës për Klube, 2 Superkupa Evropiane, 3 Liga, 1 Copa del Rey dhe 2 Superkupa spanjolle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!