Europa League të gjitha finale, Conference me pak dilema

Sot në fushë duelet e Ligës së Europës dhe asaj të Konferencës me të kthimit të turit çerekfinal.

Në Europa League, spikasin ë gjitha përballjet pasi duelet e vajtjes prodhuan shifra që lënë hapur kualifikimin për në gjysmëfinale.

  • Me start orën 21:00 të 8 skuadrat do të përballen kështu:

Sevilja- Mançester Junajtid (2-2)

Sporting Lisbonë- Juventus (0-1)

Rojal Union Xhilozë-Leverkusen (1-1)

Roma- Fejnord (0-1)

  • Conference League me ndeshjet e kthimit sot për një biletë gjysmëfinalje.

18:45

AZ Alkmar- Anderleht (0-2)

Fiorentina- Leh Poznan (4-1)

21:00

Uest Hem- Gent (1-1)

Nice- Bazel (2-2)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!