Mislintat merr vendin e Overmars te Ajaks

Sven Mislintat është drejtori i ri sportiv i Ajaksit në Eredivise. Lajmi u konfirmua në faqen zyrtare të klubit nga Amsterdami.

Gjermani zë vendin e një legjende si futbollist, Mark Overmars. Sipas raportimëve ai u detyrua të largohej për arsye shëndetësore.

Këtë e ka bërë të ditur klubi holandez përmes një shënimi në faqen e tij zyrtare. Mislintat, menaxheri gjerman, ka punuar në të kaluarën me Borusia Dortmund dhe Arsenal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!