Islanda shkarkon trajnerin, e bën…Vanda

Federata e Futbollit të Islandës ka marrë vendimin për të shkarkuar Arnar bor Vidarson si trajner i kombëtares. Njoftimi erdhi në kanalet zyrtare: “Kërkimi për pasardhësin e tij tani ka filluar. Bordi e vlerëson këtë hap si të nevojshëm në interes të ekipit. Ne duam të ruajmë mundësinë e arritjes së rezultateve të nevojshme për ta rikthyer ekipin në nivele të tjera.

Ky ishte padyshim një vendim i vështirë, por ne besojmë se është i nevojshëm dhe i saktë. Arnar ka bërë shumë gjëra të mira dhe meriton lëvdata për punën e tij, shpesh të bërë në situata të vështira.

Tani do të kërkojmë menjëherë pasardhësin e tij për të filluar përgatitjet për ndeshjet e ardhshme të ekipit që do të zhvillohen këtë verë”, tha presidentja Vanda Sigurgeirsdtir, presidentja federale

Për Vidarson, në krye që nga dhjetori 2020, 31 ndeshje në krye të Islandës me një bilanc fitoresh 8, 11 barazime dhe 12 humbje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!