Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

Tërhiqet një legjendë. Turko-gjermani Ozil, mbyll në moshë 34 vjeçare rrugëtimin në fushë. Me Gjermaninë luajti 92 ndeshje dhe fitoi Kupën e Botës më 2014.

Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli në moshën 34-vjeçare. Ishi i Kombëtares gjermane i Real Madridit dhe Arsenalit e ka bërë të ditur lajmin zyrtar përmes një letre rrjete:

“Pershendetje te gjitheve.
Pas shqyrtimit dhe reflektimit, njoftoj tërheqjen time të menjëhershme nga futbolli profesionist.

Kam 17 vjet që kam privilegjin të jem futbollist dhe ndihem jashtëzakonisht mirënjohës për këtë mundësi. Por kohët e fundit kam pësuar lëndime të cilat më kanë bërë të qartë se ka ardhur koha për të thënë lamtumirë. Udhëtimi ishte emocionues, i kalitur me momente dhe emocione të paharrueshme. Dua të falënderoj klubet e mia – Schalke, Werder, Real Madrid, Arsenal, Fenerbahce dhe Basaksehir – dhe trajnerët që më kanë mbështetur, si dhe shokët e skuadrës që janë bërë miq.

Një falënderim i veçantë për familjen dhe miqtë e mi më të ngushtë. Ata kanë qenë pjesë e këtij rrugëtimi që nga dita e parë, duke më dhënë dashuri dhe mbështetje si në momente të mira ashtu edhe në të këqija. Falë fansave, ata më treguan shumë dashuri…

Tani pres me padurim gruan time të mrekullueshme Amine dhe dy fëmijët e mi të mrekullueshëm, Eda dhe Ela, por të jeni të sigurt që do të dëgjoni përsëri nga unë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!