Kupa e Italisë/ Juve-Inter, favoritet përballë

Liga italiane e futbollit ka përcaktuar së fundi ndeshjet e turit gjysmëfinal të Kupës së Italisë.

Në vitrinë qëndron dueli Juve- Inter ndërsa çifti tjetër i takon atij të Kremoneze-Fiorentina.

Finalja e Kupës së Italisë është parashikuar të zhvillohet më 24 maj të këtij viti në “Olimpico” të Romës.

Datat dhe orari:

04.04.2023

Juventus – Inter 21:00

05.04.2023

Kremonese – Fiorentina 21:00

26.04.2023

Inter – Juventus 21:00

27.04.2023

Fiorentina – Kremonese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!