Hamilton ndahet me trajnerën personale

Shtatë herë kampioni i Botës në F1 shpall divorcin me trajnerën e tij te Mercedes.

Një epoke të gjatë te Mercedes në Formula 1, i vjen fundi: Luis Hamilton ka deklaruar fundin e bashkëpunimit me fizioterapisten e tij historike dhe trajneren e performancës, Angela Cullen.

Ai e bëri këtë me një postim të fundit në Instagram, në të cilin falënderon për gjithë mbështetjen dhe afërsinë e këtyre viteve të gjata së bashku:

“Gjatë shtatë viteve të fundit, Angela Cullen ka qenë pranë meje, duke më shtyrë të jem versioni më i mirë. Falë saj unë jam një person dhe atlet më i mirë. Kështu që shpresoj që ju të bashkoheni me mua për t’i uruar asaj më të mirën ndërsa ajo hedh hapat e ardhshëm drejt realizimit të ëndrrave të saj. Faleminderit për gjithçka. Mezi pres të zbuloj se çfarë të pret në të ardhmen.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!