Polonia, Santos paraqet listën për Shqipërinë

Polonia ka publikuar listën e lojtarëve sa i përket dy ndeshjeve të marsit, kundër Çekisë dhe Shqipërisë. Portugezi i stolit polak Fernando Santos ka lënë jashtë dy emra të njohursi Kamil Gik dhe Grzegorz Krychowiak.

Lista e Polonisë

Portierë: Bartlomiej Dragowski, Lukasz Skorupski, Wojciech Szczisny.

Mbrojtës: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyiski, Matty Cash, Pawe? Dawidowicz, Robert Gumny, Micha? Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piatkowski.

Mesfushorë: Krystian Bielik, Kacper Koziowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymanski, Sebastian Szymanski, Przemysaw Frankowski, Jakub Kamizski, Micha? Skóra?, Nicola Zalewski, Piotr Zielinski.

Sulmues: Robert Lewandowski, Krzysztof Piatek, Karol Swiderski. Tr. Fernando Santos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!