Tirana formalitet, në “Kukës Arena” ka …garë

Bardheblutë pritet të bëjnë rotacion, Kukësi tenton përmbysjen. Durrsakët me formacionin ‘Tip’.

Do të zhvillohen sot dy takimet e kthimit të Kupës së Shqipërisë faza e 1/8-ve. Me objektivin për një biletë në gjysmëfinale të edicionit të 71-të në radhë takimet sot dhe nesër.

Nisin sot Tirana- Kastrioti (4-1), Kukësi- Teuta (0-2) ndërsa nesër Laçi- Egnatia (0-0) e Partizani- Vllaznia (1-3).

Më pas do të ketë short të lirë, gjysmëfinalet me dy takime dhe finalja e madhe e 28 majit. Impianti i fines për tu përcaktuar nga FSHF.

Kupa, turi çerekfinal ora 13:00. Në kllapa ndeshjet e vajtjes.

Sot:

Tirana- Kastrioti (4-1)

Kukësi- Teuta (0-2)

Nesër

13:00 Laçi- Egnatia (0-0)

16:00 Partizani- Vllaznia (1-3)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!