Ethet e së Parës, Flamurtari në Pukë, Skënderbeu pret Tomorin

Java e 19-të e Kategorisë së Parë zhvillohet në kushtet kur të gjitha skuadrat janë në ‘fije të perit’. Si ato të kreut teksa luhet për dy bileta Superiorjeje ashtu dhe në pjesën e poshtme ndërsa 4 të fundit largohen automatikisht nga kjo kategori.

Në krye e gjithë beteja duket se përfshin Flamurtarin, Dinamon dhe Skënderbeun. Vlonjatët në provën e forcen në Pukë korçarët për një sfidë shtëpiake me Tomorin surpizues ndërsa blutë do përballen të dielën me Apoloninë.

Në fund, skuadrat e rrezikuara janë të shumta. Për Besëlidhjen, Lushnjën, Turbinën dhe Orikun hapat fals janë mollë e ndaluar.

Java e 19-të/ Të shtunën 13:00

Besa- Turbina

Oriku- Besëlidhja

Burreli- Luzi 2008

Lushnja- Korabi

Skënderbeu- Tomori

Tërbuni- Flamurtari

Të dielën 13:00
Dinamo- Apolonia

Klasifikimi pas javës së 18:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!