Serie A, në mbëmje derbi i Torinos

Kremoneze-Roma dhe Juventus-Torino, janë dy sfidat e sotme në Serie A. E luajtur në fundjavë, java e 24 e kampionatit elitar italian, prodhoi rezultate mjaft interesante.

Humbja e Interit me Bolonjën, fitoret e Milanit me Atalantën 2-0 dhe Napolit me Empolin në transfertë 0-2 u shoqëruan me fitoret e Lacios (Lacio- Sampdoria 1-0) dhe Fiorentinës (Verona- Fiorentina 0-3) dje.

Sot spikat sfida e Torinos ndërsa derbi i parashikuar të luhet në 21:45 do vijë përpara se në Kremona të përballen Kremoneze dhe Roma.

Sot java e 24, Serie A:

Kremoneze- Roma 18:30

Juventus- Torino 20:45

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!