Flamurtari mposht Besën dhe kap zonën ‘Superiore’

Kategoria e Parë, java e 17-të:

Besa- Flamurtari 1-4 Hoxha (Pen) 58′ / Juri (Pen) 7′, Olivera 36′, 54′ 60′

E ndarë në tri ditë, Kategoria e parë luajti sot takimin e fundit të javës së 17-të. Në Berat, Besa e Kavajës priti Flamurtarin e Vlorës në një duel të cilin e humbi në shifrat 1-4.

Takimi nisi me supermacinë e vlonjatëve të cilët shënuan me penallti që në fillim (7′). Më pas braziliani Olivera bëri rolin prej lideri ndërsa shënoi plot tri herë. Goli i vetëm i verdhezinjëve erdhi po me penallti nga Hoxha.

Kështu Flamurtari merr tri pikë të rëndësishme duke parakaluar Dinamon e qëndruar një pikë poshtë Skënderbeut kryesues./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!