Finalja e Botërorit për Klube, Reali përballë sauditëve

  • Përfundoi faza gjysmëfinale e Botërorit të Klubëve, Real Madrid gjën në finale rivalët e Ronaldos në Arabinë Saudite, Al Hilal.

Me fitoren e thellë 1-4 ndaj egjiptianëve të Al-Ahli, Real Madrid siguroi të enjten finalen e Botërorit të Klubëve që po mbahet nga 4 shkurti në Marok.

Kampionët e Europës do të përballen të shtunën në finale me sauditët e Al-Hilal me start orën 20:00 në stadiumin ‘Prince Moulay Abdallah (Rabat).

Ndërkaq po të shtunën në orën 16:30 zhvillohet sfida për vendin e tretë ndërmjet Al-Ahli dhe Flamengos.

Të shtunën:

16:30

Al-Ahli –Flamengo

20:00

Real Madrid–Al-Hilal/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!