Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20:
Kastrioti – Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58′, Greca 63’/ Asani 5′, Kapllani 34′)

Mes spektaklit dhe golave, sfida e javës së 20-të Abissnet Superiore mes Kastriotit dhe Erzenit u mbyll në barazim 2-2.

Shijakasit kishin fitoren në duar teksa arritën të mbyllnin pjesën e parë në avantazh të dyfishtë. Vendosën goli i shpejtë i Asanit dhe ai i Kapllanit.

Sakaq, Kastrioti mbetet aktiv edhe pas pësimit të 2 golave me krutanët që rihapin sfidën në minutën e 58′-të. Stojanoviç shënon nga goditja e dënimit duke surprizuar portierin Xhika dhe duke dhënë shkëndijat e zgjimit të vendasve.

Vetëm 5 minuta më vonë Kastrioti realizon sërish, kësaj radhe me Grecën duke barazuar gjithçka edhe pse dukej se shijakasit ishin më pranë fitores në këtë përballje.Krutanët goditen dhe dy herë shtyllën…

2-2 mbyllet kjo sfidë me Erzenin që ngjitet në vendin e tretë me 30 pikë, 1 më pak se Partizani dhe 1 më shume se Laçi, teksa krutanët nuk i ndahen vendit të fundit të klasifikimit./Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!