Duro largohet nga Egnatia

Diego Longo në krye të listës për të marrë timonin tekik të Egnatias

E papritur tek Egnatia. Klubi rrogozhinas ka njoftuar ditën e sotme se Shpëtim Duro nuk do të jetë më në krye të pankinës së tyre.

Dy barazime dhe një humbje në 3 sfidat e fundit duket se nuk kanë kënaqur drejtuesit e klubit të cilët kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin me 63-vjeçarin.

Epoka “Duro” tek Egnatia nisi me Kukësin dhe u mbyll po me Kukësin me trajnerin kryeqytetas që siguroi 17 pikë në 9 ndeshje me rrogozhinasit.

Momentalisht, Egnatia ndodhet në vendin e katërt me 26 pikë teksa puna ka nisur për të zgjedhur trajnerin e ri që do të debutojë përballë Partizanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!