Ronaldo eleminohet në gjysmëfinale

Gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite:

Al Feiha- Al Hilal 1-0

Al Itihad- Al Naser 3-1

Humbja e parë dhe zhgënjimi i parë për Kristiano Ronaldon në aventurën e tij të re me fanellën e Al Nasr.

Skuadra e tij, me trajner Rudi Garcia, u mund dhe u eliminua në gjysmëfinalen e Superkupës së Arabisë nga Al-Itihad. Formacioni i Nuno Espirito Santos falë një loje në kundërzbritje fitoi 3-1 duke suguruar finalen.

Ndërkohë në gjysmëfinalen tjetër të Arabisë Saudite befasoi Al Fehia. Skuadra e renditur e 13-ta në kampionat eleminoi po sot 1-0 skuadrën tjetër të madhe saudite Al Hilal.

Finalja për Superkupën e Arabisë Saudite Al Itihad- Al Feiha, do të zhvillohet në ‘King Fahd’ të Riadit të dielën në orën 18:00. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!