Siti pret Spurs, Vijareal-Real “Mbreti” në mes

  • Guardiola pret tri pikë për…ditëlindje, Ançeloti kërkon zgjimin e ‘Merengues’. Juve e re nis nga Kupa.

Mançester Siti i Pep Guardiolës rikthehet të luajë në kampionat. Sot në ‘Etihad’ (21:00) do të ketë përballë Totenhemin e Antonio Kontes në duelin e forcës.

Fakti që ‘Qytetarët’ vijnë pas humbjes shokuese në derbi me Junajtid e kthen takimin e mbrëmjes me Spurs një betejë ‘rikuperimi’.

Barazimi i djeshëm Kristal Palasë- Mançester Junajtid 1-1 duket se ka stepur ‘Djajtë’ pas asaj ecurie fantastike të skuadrës së Ten Hag duke e kthyer takimin e sotëm në detyrim për Sitin në atë që quhet ndjekësi i madh i Arsenalit në krye.

Ndërkaq në Itali do vijojë kompeticioni i Kupës. Sikundër dhe në Spanjë me Kupën e Mbretit. Edhe në tokën iberike takimi Vijareal- Real Madrid (21:00) e kthen këtë duel në vlerë të madhe futbollistike të këtij raundi. Barça viziton jugun e Spanjës aty ku do të takojë Keutën (Ceuta).

Sot:

Premier League:

Mançseter Siti-Totenhem

Kupa e Italisë:

Atalanta-Specia

Lacio- Bolonja

Juventus- Monza

Kupa e Mbretit:

Keuta- Barcelona

Vijareal- Real Madrid/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!