Ndalet Kukësi, Paulauskas debuton me gol te Egnatia

Kupa e Shqipërisë, turi 1/8:
Skënderbeu – Egnatia 0-1
Apolonia – Kukësi 0-0

Janë luajtur mesditën e sotme dy sfida të Grupit B të vlefshme për turin e 1/8 të Kupës së Shqipërisë. Skënderbeu – Egnatia dhe Apolonia – Kukësi mbeten ende me llogari të hapura për sfidat e kthimit.

Rrogozhinasit morën një fitore minimale në frymën e fundit përballë korçarëve. Teksa luhej e fundit minutë shtesë, Paulauskas shënoi gol në debutimin e tij me rrogozhinasit duke konkretizuar rastet e shumta të ekipit të Duros.

Sakaq, në aneksin e stadiumit”Loni Papuçiu” të Fierit, Kukësi nuk ia doli përballë Apolonisë duke mbyllur këtë ndeshje të parë në barazim pa gola me gjithçka për t’u vendosur në të kthimit.

Ditën e sotme do të luhet edhe përballja mes Erzenit dhe Teutës duke nisur nga ora 16:00 që do të kompletojë ndeshjet e para të këtij turi./S. Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!