Kupa ofron tri përballje, Erzeni-Teuta në epiqendër

Kupa e Shqipërisë, edicioni i 71-të në futboll do të ecë sot me tri takime të tjera të turit për 1/8-at e saj. Në fushë me start orën 13:00 dy takimet Apolonia- Kukësi dhe Skënderbeu- Egnatia.

Ndeshja që mbyll ditën por dhe takimet e vajtjes së këtij turi i takon derbit rajonal Erzeni-Teuta i cili ka si pikë starti orën 16:00. Ky ballafaqim Kupe do të zhvillohet në stadiumin ‘Niko Dovana’.

Kupa e Shqipërisë/ Grupi B

13:00

Apolonia- Kukësi

Skënderbeu- Egnatia

16:00

Erzeni- Teuta

Ndeshje të luajtura dje:

Grupi A
Bylis – Vllaznia 0-2
Dinamo – Kastrioti 1-3
Korabi – Partizani 1-3
Lushnja – Tirana 0-3

Grupi B
Tomori – Laçi 1-3 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!