Kapllani dy gola në dy porta…

Kupa e Shqipërisë, turi 1/8:
Erzeni – Teuta 1-1 (Kapllani 81′ / Kapllani ag 85′)

Derbi Erzeni – Teuta i vlefshëm për turin e 1/8 të Kupës së Shqipërisë u mbyll në shifrat 1-1 me emocionet që ishte rezervuar për minutat e fundit.

Kur u duk se gjithçka po shkonte drejt mbylljes së ndeshjes me rrjeta të paprekura, një ish i kësaj sfide prish qetësinë me një gol mjaft të bukur. Kapllani shënoi në portën e Qirkos duke kaluar në avantazh Erzenin.

Shumë pak kohë për të gëzuar për shijakasit, pasi është sërish Kapllani i cili prish festën e golit të tij. Gjuajtja e Beqjas devijohet me kokë nga autori i golit dhe përfundon në rrjetën e Hasanbellit duke shënuar rikthimin e baraspeshës në shifra.

Sakaq, Erzeni e mbyll sfidën me 1 lojtar më pak pas daljes me të kuq të Xhelil Asanit për protesta dhe me këtë barazim që nuk përcakton asgjë mbi fatet e dy skuadrave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!