Lë Graë mohon akuzat, kreu i FFF i…pezulluar

Noel Lë Graë , presidenti i pezulluar i Federatës Franceze të Futbollit, “mohon të gjitha akuzat për ngacmim moral ose seksual dhe çdo vepër tjetër penale”, në një deklaratë të lëshuar pas lajmit për hapjen e një hetimi ndaj tij nga Prokuroria Publike e Parisit.

Në tekstin e dërguar nga avokatët e tij, 81-vjeçari Lë Graë thotë se është i habitur kur mëson “nga gazetat” për hapjen e hetimeve dhe kritikon “ndërhyrjen e shumta dhe presionin politik”, të shkaktuar sipas tij nga deklaratat e Ministres së Sportit, Amelie Oudea-Castera.

Pritet si si do të vijojë situata me presidentine pezulluar por në gjë është e qratë se ai duket se ee ka humbur moralin për të vijaur në krye të FFF-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!