Kupa/ Dominojnë skuadrat e elitës, kthimi formalitet

Kupa e Shqipërisë, turi për 1/8-at:

Kupa e Shqipërisë ka luajtur ditën e sotme sfidat e para të turit 1/8 të këtij edicioni të 71-të me Partiznain, Tiranën, Laçin, Vllazninë dhe Kastriotin që duket se janë shumë pranë çerekfinaleve.

Grupin A fitoren më të thellë e mori Tirana përballë Lushnjes në shifrat 0-3. Golat për bardheblutë u shënuan nga Hila dhe Patrik (dy gola). Nuk zhgënjeu as Partizani ndaj Korabit në Peshkopi duke fituar 1-3 (dy gola Skuka).

Bylis – Vllaznia përfundoi me fitoren e shkodranëve me rezultatin e pastër 0-2, teksa Kastrioti ia doli të përmbyste Dinamon duke e mposhtur 1-3.

Në të vetmen përballje të Grupit B për ditën e sotme Laçi mposhti 1-3 Tomorin me golat e Spahiut, Babatundes dhe Borisjuk. Kurbinasit duket se do ta kenë të thjeshtë ndeshjen e kthimit, teksa presin dhe rezultatet e sfidave të mbetura nga ky grup që do të zhvillohen ditën e nesërme.

Shifart e diës së sotme:

Bylis – Vllaznia 0-2
Dinamo – Kastrioti 1-3
Korabi – Partizani 1-3
Lushnja – Tirana 0-3
Tomori – Laçi 1-3/Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!