Sot/ Superkupa e Spanjës, Real- Valencia në Riad

  • Pas aplikimit në Botëror (Katar 2022), sot në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës do të aplikohet sistemi i teknologjisë Gjysmë Automatik për klube.

Real Madrid-Valencia sot dhe Betis- Barcelona nesër janë dy gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës.

Sikundër vitet e fundit edhe këtë herë ajo do ti ngjajë njëa “Paly Off” teksa do të zhvillohet e shpërndarë në 4 ditë në Riad të Arabisë Saudite.

Gjysmëfinalja e Superkupës së Spanjës në Riad sot, njeh zyrtarisht teknologjinë Gjysmë Automatik të VAR për Klube. Të njëjtën gjë pritet ta bëjë edhe Italia me Superkupën e e saj në të njëjtin vend (Arabi Saudite) më 18 janar./Foto: Twitter/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!