Ançeloti për herë të tretë trajneri më i mirë i IFFHS

Sërish ai. Karlo Ançeloti fitoi çmimin e tij të tretë të IFFHS si trajneri më i mirë ë rang klubesh në botë.

Trajneri i Real Madridit arriti të mbizotërojë në vitin 2022 ndaj Pep Guardiolës, trajner i Mançester Sitit, i cili përfundoi në vendin e dytë dhe Valid Regragui, trajner i Marokut dhe trajner i Wydad Casablanca, fitues i CAF Champions League.

Në vendin e katërt Jurgen Klop i Liverpul-it, i pesti Zhoze Mourinjo i Romës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!