Martinez, trajneri i ri i Portugalisë

Jo vetëm Silvinjo te Shqipëria. Sot Roberto Martinez është zgjedhur zyrtarisht si trajneri i ri i Portugalisë.

Këtë e ka bërë të ditur Federata Portugeze e Futbollit, e cila po e prezanton në një konferencë për media ish-trajnerin e Evertonit dhe Belgjikës.

Ish trajneri i Belgjikës me të cilin nuk e hodhi kurrë hapin e madh, zëvëndëson në këtë rol Fernando Santosin. Ai firmosi një kontratë deri në vitin 2026. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!