Barça viziton Madridin, Milan pret Romën

La Liga dhe Serie A kanë në program të tjera sfida për ditën e sotme, teksa në Angli luhet për Kupë.

Në Spanjë spikat përballja e orës 21:00, Atletiko Madrid – Barcelona, por do të paraprijnë Almeria – Real Sociedad, Rajo Vajekano – Real Betis dhe Sevilja – Getafe.

Sakaq, në Itali Milan – Roma kulmon në mbrëmje, ndërsa me interes priten edhe Lacio – Empoli apo Sampdoria – Napoli.

Sa i përket turit të tretë të Kupës në Angli dita e sotme rezervon 8 sfida ku Mançester Siti – Çelsi rrëmben skenën në 17:30 me dy skuadrat që u ndeshën para pak ditësh edhe në kampionat ku “Qytetarët” fituan 1-0.

Kalendari:

La Liga:
Almeria – Real Sociedad 14:00
Rajo Vajekano – Real Betis 16:15
Sevilja – Getafe 18:30
Atletiko Madrid – Barcelona 21:00

Seria A:
Salernitana – Torino 12:30
Lacio – Empoli 15:00
Specia – Leçe 15:00
Sampdoria – Napoli 18:00
Milan – Roma 20:45

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!