Zyrtare, Oçoa i bashkohet Salernitanës

Portieri meksikan Oçoa i njohur si një porteir ‘aventurier’ por mjaft i sigurtë mes shtyllave do të provojë në moshën 37 vjeçare aventurën në Seria A.

Gardiani i Meksikës në të shkuarën ka luajtur kryesisht në Meksikë por dhe në Francë, Spanjë e Belgjikë.

Klubi italian ka shkruar:

“Klubi Salernitana 1919 komunikon se ka arritur një marrëveshje me portierin e lindur në 1985 Guillermo Ochoa. Futbollisti është i lidhur me klubin e granatës deri më 30 qershor 2023 me opsion zgjatjeje dhe do të mbajë fanellën me numrin 13”. Ky është njoftimi për shtyp me të cilin klubi i Iervolinos zyrtarizon nënshkrimin me portierin meksikan të lindur në 1985.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!