Rikthehet Rrahmani, klubi mendon kontratën e re

Amir Rrahmani më në fund i është rikthyer punës në grupin e futbollistëve që sterviten nga Luçiano Spaleti. Mbrojtësi shqiptar i Napolit, pësoi një dëmtim në 9 tetor ndërsa sot ka nisur punën me shokët e tij.

Ndeshja e 4 janarit kundër Interit pritet të jetë rikthimi zyrtar i mbrojtësit 28 vjeçar nga Prishtina. Ndër të tjera, sipas ‘Il Mattino’, lojtari nën urdhrat e Spaletit është një nga ata që janë në listën e Giuntolit për rinovim kontrate.

Në klub janë të bindur ndërsa pas Lobotkës do të jetë radha e Rrahmait për të hedhur firmen në marrëveshjen e re.

Më herët mbrojtësi ka luajtur me Partizanin e Tiranës, RNK Split, Lokomotiva Zagreb, Dinamo Zagreb dhe Verona. Prej vitit 2019 pjesë e Napolit në Seria A./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!