Ranking FIFA/ Brazili dhe Argjentina, humbet Gjermania

Renditja e FIFA-s e përditësuar pas Kupës së Botës ka pësuar ndryshime thelbësore. Kështu Brazili mbetet në komandë, ndërsa kampionia e re e Botës, Argjentina vjen e dyta.

Belgjika zbret në vendin e katërt…Kapërcen përpara Maroku i renditur i katërti në ‘Katar 2022’ (nga vendi i 22-të në vendin e 11-të). Galopim i madh edhe për Australinë (nga e 38-ta në të 27-ën). Italia humb dy pozicione.

Renditja e Top 20:

1. Brazil, 2. Argjentinë, 3. Francë, 4. Belgjikë, 5. Angli, 6. Holandë, 7. Kroaci, 8. Itali, 9. Portugali, 10. Spanjë, 11.Marok, 12. Zvicër, 13.SHBA, 14.Gjermani, 15. Meksikë,16. Uruguai, 17. Kolumbi,18.Danimarkë,19.Senegal, 20.Japoni./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!