Në grup me Shqipërinë, Polonia heq trajnerin

Czesłav Mishnievic (52 vjeç) i shtohet listës së gjatë të trajnerve të larguar gjatë dhe pas ‘Katar 2022’. Trajneri i Polonisë sipas një komunikate të lëshuar nga Federata Polake e Futbollit do ti japë fund zyrtarisht punës me Levandovskin dhe të tjerë futbollistë me të cilët punon që prej janarit të këtij viti.

Ish- trajneri i Legias së Varshavës dështoi të përmbushte objektivat e Federtaës ndaj përfaqësuesja polake e cila gjëndet në grup me Shqipërinë në kualifikueset e ‘Euro 2024’ do duhet të bëjë zgjedhjen e radhës.

Njoiftimi:

Federata Polake e Futbollit informon se nga 31 dhjetori 2022 Czesław Michniewicz do të pushojë së qeni trajner i kombëtares polake./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!