Bie Dinamo, Flamurtari ndalet në Vlorë

Kategoria Parë, Java 12:
Luzi 2008 – Apolonia 1-1
Flamurtari – Besëlidhja 2-2
Korabi – Tomori 3-0
Turbina – Burreli 1-0
Lushnja – Oriku 1-0
Tërbuni – Dinamo 1-0

Kategoria e Parë ka mbyllur ditën e sotme javën e 12-të dhe të fundit për këtë vit. Surprizat nuk kanë munguar në 6 takimet e luajtura me start në 13:00.

Dinamo kryesues mposhtet minimalisht nga Tërbuni me shifrat 1-0. Pavarësisht humbjes, kryeqytetasit ruajnë sërish vendin e parë me 24 pikë, 2 më shumë se Flamurtari i cili u ndal në barazim 2-2 nga Besëlidhja.

E luftuar sfida ndërmjet vlonjatëve dhe lezhjanëve që prodhoi plot 4 gola dhe në fund vetëm 1 barazim. Kështu Besëlidhja mbetet sërish në vend të fundit të renditjes.

Sakaq në barazim u ndanë dhe Luzi 2008 me Apoloninë, ndërsa fitore minimale ia dolën të merrnin Turbina dhe Lushnja.

Në sfidën mes Korabit dhe Tomorit u realizuan 3 gola për 3 pikë nga vendasit të cilët ngjiten të tretët në renditje ndërsa Tomori ka grumbulluar vetëm 14 pikë në 12 javë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!