Maroku mes popullit, festë madhështore në Rabat

Pas Argjentinës teksa festoi me çmenduri në të gjitha qytetet e saj trofeun e fitimit të Kupës së Botës por dhe Francës radha e popullit maroken për të pritur si heronj benjaminët e tyre.

Kombëtarja e Marokut befasoi të gjithë me atë paraqitje në Katar duke shkuar në vendin e 4-ët të Kupës së Botës ‘Katar 2022’. Pritja ka rezultuar madhështore. Kryesisht në kryeqytetin Rabat me mijëra njerëz që brohorisnin kombëtaren e tyre.

Kombëtarja afrikane fitoi me Kanadanë dhe Belgjikën dhe barazoi pa gola me Kroacinë në Grupin F më pas eleminoi Spanjën me penallti, mundi Portugalinë në çerekfinale 1-0 dhe humbi në gjysmëfinale me Francën 0-2.

Për vendin e 3/4 u mund nga Kroacia 2-1/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!