Gadishmëri në Francë, policë pa limit për finalen e Botërorit

Ndeshjet për vendin e tretë dhe finalja e Kupës së Botës e shndërrojë Francën në një shtet ‘policor’.

Afërsisht 12,800 policë dhe xhandarë do të mobilizohen në Francë të shtunën për të garantuar sigurinë gjatë sfidës së Kupës së Botës për vendin e tretë dhe të katërt mes Marokut dhe Kroacisë.

E njëjta gjë të dielën, për finalen Argjentinë-Francë teksa do të jenë 14,000, policë në detyrë. Champs-Élysées do të qëndrojnë të hapura për qarkullim të shtunën, ndërsa të dielën do të jenë tërësisht të pedonalizuara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!