Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Dita e tetë e ndeshjeve në grupe e botërorit ‘Katar 2022’ vjen me katër duele të ndezura. Luhet në grupet E dhe F me pikën kulmore në mbrëmje teksa Spanjë-Gjermani konsiderohet finale e parakohëshme e turneut të 22-të në histori.

Në Grupin F, Belgjika pasi kaloi me vështorësi Kanadanë do të jetë sot përballë Marokut i cili në ndeshjen e parë u shfaq mjaft mirë me kroatët e Kaliç. ballkanasit nga ana e tyre të përqëndruar në maksimum për duelin tjetër të këtij grupi me Kanadanë në 17:00.

‘Katar 2022’/ Faza e grupeve, Sot:

Grupi E:

Japoni- Kosta Rika (0-0 kohë reale)

Spanjë- Gjermani 20:00

*Klasifikimi në kohë reale

Grupi F:

Belgjikë-Marok 14:00

Kroaci-Kanada 17:00/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!