Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të ‘Katar 2022’, futbolli elitar në Shqipëri do të rikthehet në datën 7 dhjetor. Në porgram finalja e Superkupës së Shqipërisë ndërmjet skuadrave Tirana-Vllaznia.

Ajo do të luhet më 7 dhjetor në Air Albania Stadium në orën 19:00 teksa dueli i fitueses së edicionit të kaluar në kampionat, Tirana, dhe fituesja e Kupës së 70-të të Kupës, Vllaznia, do përballen në këtë komepticion për herë të parë.

Ndërkohë sot FSHF i paraprin punëve duke hedhur në treg biletat e kësaj finaljeje të një dueli i cili në kampionat konsiderohet si klasikja e futbollit shqiptar. Ato varjojnë nga 500 lek deri në 5000 lek të rinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!