Zvicëra në fushë me dy shqiptarë, Brazili mbyll ditën…

Ndeshjet e ‘Katar 2022’ sot do të vijnë me 4 sfida të Grupëve G dhe H të cilat mbyllin me ndeshjet e para të dueleve në grupe.

Pas pak në 11:00 në fushë Zvicëra e shqiptarëve Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Ardon Jashari. Takimi me Kamerunin pritet të jetë i luftuar pasi dhe afrikanët kanë trashëguar shpirtin e madh lufatarak.

Më tej, në 14:00, startojnë në këtë Botëror Uruguai-Kore e Jugut si dhe në 17:00 Portugali-Ganë për të mbyllur ditën me Brazil- Serbi.

Grupi G:

Zvicër- Kamerun 11:00

Brazil- Serbi 20:00

Grupi H:

Uruguai-Kore e Jugut 14:00

Portugali- Ganë 17:00/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!